Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Women's Premier Firsts T20 6 20 Oct 19 Melbourne
2/157(cc) AJ Vine 77* E Donald 39 R Moffitt 35*  
def Plenty Valley
82 M Ciavarella 36  E Hayward 3/16 E Donald 2/7
Beaumaris Secondary College - North Oval 
Kookaburra Men's Premier Firsts 4 20 Oct 19 St Kilda
6/229(cc) DT Egan 71 JA Merlo 57 AJ Crosthwaite 50  K Elliott 2/31 S Sturrock 2/43
def by Melbourne
7/230 B Thomson 108 B Melville 28* J Harper 27  TR Murphy 2/43 WR Lovell 2/44
Harry Trott Oval 
Kookaburra Men's Premier Seconds 4 20 Oct 19 Melbourne
166 W Thompson 60 P Petricola 44 A de Lange 31  MS Davey 3/26 SG O'Brien 2/38
def by St Kilda
3/170 JE Laubscher 63 BS Davies 29* DT Meddings 28 MF De Iacovo 26  
Albert Ground 
Kookaburra Women's Premier Seconds T20 6 20 Oct 19 Plenty Valley
7/107(cc) S Ferrara 41* B Gell 34  K Nainhabo 2/22 J Watson 2/22
def by Melbourne
4/108 B Chesterfield 41 E Stallwood 25  C Hallett 2/8
AK Line Reserve 
Kookaburra Men's Premier Thirds 3 19 Oct 19 Melbourne
9/159 WN Ryan 69 AM Cesarios 27  BD Jenkinson 4/25 JH Brown 2/28
def Geelong
3/147(cc) JA Collins 81 N Donazzon 25  WN Ryan 2/10
Beaumaris Secondary College - North Oval 
Kookaburra Men's Premier Fourths 3 19 Oct 19 Geelong
3/244(cc) Z Donazzon 106 SM Van Den Nouwland 72* B Drenovac 52  
def by Melbourne
3/245 M Cheesman 123* DE Munro 63 MC Tucker 27  
Kardinia Park West 
Shield Twenty20 4 20 Oct 19 Melbourne
99 M Perrin 46* T Keogh 27  S Theodore 2/18
def by Coburg
2/103 N Hansika 32 R Vandort 27  
Beaumaris Secondary College (South Oval) 
MCC Club XI Cricket Competition Division 2 1 13 Oct 19 MCC 1
5/139(cc) LC Durkin 47* T Cameron 27  WA Clark 3/9
def by Old Scotch 2
8/193(cc) N Croes 105 M Griffiths 31  T Bischoff 4/33 RR Imhoff 2/23
Beaumaris Secondary College (South Oval) 
MCC Club XI Cricket Competition Division 3 1 19 Oct 19 MCC 2
7/100 J Jackson 30  A Toye 4/12
def by Caulfield 2
1/104 J O'Sullivan 69*  
Beaumaris Secondary College (South Oval)