Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
Kookaburra Men's Premier Firsts 14 16 Feb 19
23 Feb 19
Camberwell Magpies
0/12  
v Melbourne
280 CJ Lill 61 J Koop 61* W Pucovski 43 MJ Buchanan 26  WG Walker 3/64 MJ Whittaker 2/38
Camberwell Sports Ground 
Kookaburra Men's Premier Seconds 14 16 Feb 19
23 Feb 19
Melbourne
269 K Elliott 52 PJ Smith 51* SE Griffin 40 AJ Boyle 35  CW Bridle 4/62 MW Dwyer 3/36 KA Prior 2/26
v Camberwell Magpies
0/24  
Albert Ground 
Kookaburra Men's Premier Thirds 13 16 Feb 19
23 Feb 19
Camberwell Magpies
125 HJ Burrill 46 CM Thewlis 35  T Thompson 3/2 J Ash 2/11 M Jackman 2/33 GJ Hannah 2/39
v Melbourne
2/52  
Watson Park 
Kookaburra Men's Premier Fourths 13 16 Feb 19
23 Feb 19
Melbourne
4/51  E Capstick 3/5
v Camberwell Magpies
130 T Le Lievre 58 DK Walker 26  S McCooke 4/27 D Hasenkam 2/10 T Cesaro 2/21
Beaumaris Secondary College - North Oval 
Women's Premier Firsts One Day 12 17 Feb 19 Melbourne
6/117 A Yates 39  KJ Garth 3/29 C Moscript 2/28
def Dandenong
115 S Strickland 25 C Moscript 25  A Yates 3/24 T Orwin 2/9 E Hayward 2/11
Albert Ground 
Women's Premier Firsts T20 7 20 Jan 19 Melbourne
4/129(cc) E Donald 28 AJ Vine 27 T Parker 27*  S Day 2/19
def by Plenty Valley
2/135(cc) S Reid 54 S Day 39  T Orwin 2/20
Beaumaris Secondary College - North Oval 
Women's Premier Seconds One Day 11 17 Feb 19 Dandenong
59  J Watson 2/8 K Nainhabo 2/9 C Ryan-Fuller 2/10 O Downes 2/13
def by Melbourne
4/241(cc) P Jenkins 116 A Homberg 41*  
Greaves Reserve #4 
Women's Premier Seconds T20 GF 25 Jan 19 Melbourne
8/109(cc) A Homberg 37*  K Schie 2/18
def by Box Hill
7/116(cc) P Cleghorn 65*  O Downes 2/9 C Ryan-Fuller 2/20
Harry Trott Oval 
VIC Super Slam - Renegades Conference 7 15 Jan 19 Demons
8/150 MJ Brown 44 S Brewin 35*  LP Bowe 3/31 L Cameron 2/22
def Bombers
6/148(cc) J Seymour 38 I Willett 37 IW Conway 26  Z Mevissen 3/40 AJ Boyle 2/11
Albert Ground 
Shield Twenty20 9 24 Nov 18 Frankston 1
7/106(cc) N Crosby 32 J Donahoe 30  B Jenkins 2/12 M Perrin 2/15
def Melbourne 3
6/90 A D'Aquino 32 Y Carvalho 28  J Donahoe 3/5 N Crosby 2/21
Seaford East Reserve (Norm Cathie Oval) 
MCC Club XI Cricket Competition Division 2 13 17 Feb 19 Old Scotch
5/167(cc) H Longbottom 34* TJ Polkinghorne 33  PW Chin 2/22 T Cameron 2/33
def Melbourne
166 L McCarthy 38 PW Chin 31  TJ Polkinghorne 3/9 WA Clark 3/27 W Meggitt 2/18
Scotch College (Meares Oval) 
MCC Club XI Cricket Competition Division 3 13 17 Feb 19 Caulfield Grammarians / NCG
7/191(cc) TK Kuruwita 73 K Oppelaar 39 C Scholten 25  A Kopievsky 3/23 D Rossetto 2/28 M Kennelly 2/32
def Melbourne
9/130(cc)  TK Kuruwita 4/18 C Guyett 2/21
Glen Huntly Park 
Shield One Day Competition 7 17 Feb 19 Melbourne 3
5/104  L Chester 3/25
def Edinburgh
103 L Jackson 39*  A Cornelius 2/7 V Podesta 2/11 M Perrin 2/14 B Muscat 2/14
Beaumaris Secondary College (South Oval)